Na presnosti záleží

Keď „byť blízko“ nestačí... Používajte Galileo

Galileo. Družicová navigácia z Európy.

100 000 000Odhadovaný počet telefónov, ktoré aktuálne využívajú podporu systému Galileo

Váš smartfón nie je raritou, pozrite si,
ktoré iné zariadenia využívajú podporu systému Galileo.

Loading...
2

Do I have to install or update anything to activate Galileo in my phone?

1

Does my phone Use Galileo?

Many models of major smartphone brands now #UseGalileo.

travel

Travel Assistance

You’re enjoying a weekend away in a new city when disaster strikes. A health emergency can be frightening for everyone involved, especially if you do not know exactly where you are. Galileo’s added accuracy reduces emergency response times, when every minute counts. Your Galileo-enabled phone - extra travel assistance, with you all the time.

thelongwait

Nekonečné čakanie

Človeka nič nerozčuľuje viac ako pomalosť donáškovej služby. Napriek škvŕkaniu v žalúdku vám neostáva iné len čakať na donášku teraz už studeného jedla. Vďaka dodatočnej presnosti, ktorú ponúka systém Galileo, vodič donáškovej služby poľahky nájde vašu adresu a rýchlo vám doručí ešte horúcu pizzu.

beach

Beach Rescue

A strong undercurrent can turn a quick dip into a life-threatening experience. But help is on the way. When you call 112, Galileo’s added accuracy gets the emergency services exactly where they need to go, fast! Galileo – European satellites saving lives.

5

Which applications UseGalileo?

Do you know how Galileo benefits your smartphone applications that use location information?

Escapade

Útek za láskou

Domáci miláčikovia nám robia spoločnosť a vďaka nim je náš život bohatší. Zamilovaný psík však môže predstavovať problém – zvlášť, ak je prešibaný, tvrdohlavý a maximálne odhodlaný. Nemusíte si robiť starosti, vďaka vyššej presnosti systému Galileo nespustíte z očí ani toho najromantickejšie naladeného nezbedníka.

Matrimonial Miss

Tí, čo zablúdili a prišli neskoro

Konečne ste obaja vyobliekaní a pripravení na cestu. Stačí sa pohodlne usadiť, previezť sa autom po vidieku a oslava s priateľmi sa môže začať. Neznáme vidiecke cestičky sa zakrátko môžu javiť ako neprehľadný labyrint, až si zrazu uvedomíte, že jazdíte stále dookola. Vychutnajte si šoférovanie bez stresu – nechajte, nech vás Galileo dovedie na oslavu načas!

rain

Čakanie v daždi

Objednávate si taxík a presne uvediete, kde vás má vyzdvihnúť. Po pár minútach taxikár prejde tesne okolo vás, no nechá vás ďalej stáť na daždi. Žiadny strach, Galileo to zariadi. Vďaka jeho vyššej presnosti a precíznosti príde objednaný taxík vždy priamo k vám.

3

How can I see which Galileo satellites I am using?

Lost in Navigation

Stratení v navigácii

Keď sa snažíte prísť do cieľa v neznámom meste a prechádzate labyrintom kľukatých uličiek, môžete ľahko zablúdiť. Nemajte však obavy – dodatočná presnosť, ktorú ponúka systém Galileo, vám pomôže dostať sa na želané miesto aj bez toho, aby ste museli žiadať o pomoc komunitu miestnych motorkárov!

4

Is Galileo Free?

Galileo is a public service funded by the European Union.

Missed Match

Premárnené príležitosti

Vaša aplikácia na zoznamovanie vám mohla nájsť tú správnu osobu, ale mapa v telefóne vás privedie na nesprávne miesto stretnutia. Vďaka vysokej presnosti systému Galileo už o ďalšie príležitosti neprídete. Potiahnite prstom na telefóne, ktorý využíva podporu systému Galileo, a nájdite tú pravú osobu!

Lost in Love

Stratení v láske

Podobne ako v iných oblastiach života aj v záležitostiach srdca je presnosť dôležitá. Vysoká presnosť, ktorú ponúka systém Galileo, zaistí, že Amorov šíp zakaždým zasiahne cieľ, a tým vás ochráni pred nepríjemnými prekvapeniami.

picnic

Dlhá cesta k miestu na piknik

Vonku nádherne svieti slnko, deti sú nadšené – skrátka ideálny deň na piknik. Auto zaparkujete na kraji lesa a vydáte sa k dokonalému miestu, kde si spravíte piknik. Niekedy však v lese zablúdia aj ostrieľaní turisti a oddychový deň sa razom mení na nekončiaci maratón. Pokiaľ do piknikového koša vložíte zariadenie využívajúce vyššiu presnosť systému Galileo, z túry po horách sa poľahky stane prechádzka parkom.

Forest

Help in the Forest

A fall while enjoying the forest doesn’t have to be a major drama. With Galileo in your phone, a call to 112 will let first responders know exactly where to find you. So, if you are going jogging remember – stay hydrated and bring your Galileo-enabled phone!